Şeftali Fidan Çeşitleri

Şeftali Fidan Çeşitleri

 

SPRING BELLA

Ağaçları orta kuvvette yayvan gelişen verimli bir çeşittir. Meyvesi basık, orta irilikte, yarı tüylüdür. Tadı ve aroması oldukça iyidir. Tozlayıcıya gereksinim yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı haziranın ilk haftasıdır. 

ROYAL GLORY

Güçlü, hafifçe yükselmeye yatkın, çok verimlidir. Orta büyüklükte veya büyük, yuvarlak şekilli ve az tüylüdür. Renklenmeye erken başlar ve oldukça canlı, kırmızı renktedir. Tozlayıcıya gereksinimi yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı haziran sonudur. 

GLOHAVEN 

Ağaçları dik ve kuvvetli gelişir, oldukça verimlidir. Kış mevsiminde düşük ısılara dayanabilir. Tozlayıcıya gereksinimi yoktur. Meyve eti sarı, yeterince sert, sulu ve lezzetlidir.  Çekirdeği etten ayrılır. Meyve olgunlaşma zamanı temmuz başıdır.

ELEGANT LADY

Ağaçları güçlü yapılı ve yarı dik gelişir. Kış mevsiminde düşük ısı derecelerine karşı hassastır. Meyvesi sarı zemin üzerine koyu parlak kırmızıdır. Orta büyüklükte olup çok dayanıklı bir çeşittir. Hasat zamanından iki hafta sonra bile dalında sertçe bekleyebilir. Meyve eti sarı, orta sulu, lezzetli bir çeşit olup çekirdek ete bağlı değildir. Tozlayıcıya gereksinimi yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı temmuz ortasıdır.

J. HALE

Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir. Verimlidir. Kış mevsimindeki aşırı soğuklara karşı dayanıklıdır. Meyvesi çok büyük, yuvarlak, meyve kabuğu sarı zemin üzerine koyu kırmızıdır. Meyve eti sarı, sulu, ince dokulu, aromalıdır. Tozlayıcıya gereksinimi yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı ağustos başıdır.

CRESTHAVEN

Ağacı yarı dik, kuvvetli gelişir ve oldukça verimlidir. Meyve alttan ve üstten hafif basık, meyve kabuğu sarı zemin üzerine koyu kırmızı renkte, az tüylü, meyve eti sarı, sulu ve tatlıdır. Tozlayıcıya gereksinimi yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı ağustos sonudur. 

MONREO

Ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir. Meyve kabuğu az tüylüdür. Kabuk kalınlığı orta derecedir. Kabuk kolay soyulur. Verimli, meyve kalitesi oldukça iyi ve depolamaya uygundur. Tozlayıcı gereksinimi yoktur. Meyve olgunlaşma zamanı ağustos sonudur.

x

Bize Yazın

    Bahçe Duvarı Yapılacak Mı?